Warsztaty - świece sojowe ręcznie robione.

W czwartek 20 kwietnia 2023r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty - świece sojowe ręcznie robione.

Podczas warsztatów dzieci poznały zasady i techniki tworzenia świec sojowych zalewanych w szklanych naczyniach z olejkami zapachowymi, kolorowym piaskiem, żwirkiem oraz muszelkami.

Tworzenie świec sojowych może być również kreatywnym i twórczym doświadczeniem, dającym możliwość wyrażenia siebie i swoich pomysłów.

To także dobry pomysł na prezent dla mamy.

Świece sojowe są naturalne i ekologiczne, ponieważ są wykonane z soi, a nie z parafiny, co czyni je bardziej przyjaznymi dla środowiska.

Świece sojowe poprawiają atmosferę i nastrój w każdym domu. Dzięki oryginalnym kompozycjom zapachowym mogą być również używane do aromaterapii, ponieważ zawarte w nich olejki eteryczne mogą mieć właściwości lecznicze i relaksacyjne.

Świece sojowe są również bezpieczniejsze niż parafinowe, ponieważ nie emitują szkodliwych substancji podczas palenia.