Teatrzyk pt.: „Gdybym był piratem”

16 maja w naszym Przedszkolu gościliśmy drużynę piracką - teatrzyk.

Ahoj, tam na lądzie!!! Drużyna piracka zaprosiła  dzieci z Przedszkola na pokład statku pirackiego dowodzonego przez najlepszego pod słońcem kapitana Czarnego Tulipana. Przedszkolaki poznały prawdziwy urok życia na okręcie, za którego sterem stał Hortensja Bajolita z domu Busz. Dzieci dowiedziały  się co to znaczy: „żagle postaw”, „kotwicę rzuć”, jaka jest rola steru i co kryje się pod słowem „halsować”. Przedszkolaki były świadkami prawdziwej bitwy morskiej, poznały niezwykle historie o piratach i odkryły, że przyjaźń jest największym skarbem na świecie.