Teatr Kamienica - spektakl pt.:"Słońce Kopernika".

Dzieci z grupy II, III i IV w dniu 14.03.2023r.  miały okazję uczestniczyć w spektaklu teatralnym „Słońce Kopernika” w teatrze „Kamienica”.

"Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię. Polskie go wydało plemię". Niesamowita historia Mikołaja Kopernika, jednego z najsłynniejszych Polaków, człowieka, który zrewolucjonizował naukę i myślenie o wszechświecie, opowiedziana na deskach Teatru Kamienica.

Przebojowa dr Wenusecka i jej tajemniczy gość uczestniczyli w kosmicznej eskapadzie, dzięki której osobiście dzieci poznały wielkiego astronoma. Na własne oczy zobaczyły, jak Mikołaj Kopernik zatrzymał Słońce i ruszył Ziemię.

Spektakl "Słońce Kopernika" to edukacyjno-muzyczna opowieść o życiu i marzeniach Mikołaja Kopernika. Lekki, wierszowany tekst, wesołe piosenki i atrakcyjne projekcje multimedialne przybliżą młodym Widzom skomplikowany świat nauki.

Spektakl to wspaniała lekcja wychowania, a zarazem przyjemna zabawa. Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie.

Aktorzy grają na scenie w przedstawieniu pt. Słońce Kopernika.
Dzieci stoją przed wejściem do Teatru Kamienica ubrane w kamizelki odblaskowe pozują do zdjęcia przed spektaklem.