Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka 2022

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Dzień Przedszkolaka, to niewątpliwie jeden z tych dni w kalendarzu, na który dzieci czekają przez cały rok. W całej Polsce najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Tego dnia na buziach wszystkich przedszkolaków można było zobaczyć mnóstwo uśmiechu. W naszym Przedszkolu na wszystkie dzieci czekało tego dnia moc atrakcji. Było wesoło i kolorowo. Dzień Przedszkolaka dostarczył naszym dzieciom wielu pozytywnych wrażeń oraz zintegrował Je podczas wspólnej zabawy. Na zakończenie tego dnia uroczyście każdemu dziecku wręczono medal przedszkolaka oraz balon. To był dzień pozytywnych wrażeń!

Z okazji Dnia Przedszkolaka, życzymy Wam drogie Dzieci,

aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach,

każdy dzień był wspaniałą przygodą

i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają!

Dzieci ustawione w pociąg udają się w podróż po całej sali.
Dzieci ustawiene w pociągi poruszają się po sali w rytm muzyki.
Dzieci trzymają chustę animacyjną, na hasło - pani Dyrektor chowa się pod chustą animacyjną.1
Dzieci ustawione dookoła chusty animacyjnej poruszają ją, wprawiając ją w ruch jak fale morskie.1
Dzieci wspólnie odśpiewują Hymn Przedszkolaka.1
Zabawy chustą animacyjną. Dzieci stoją dookoła chusty animacyjnej i poruszają nią sprawiając, że balony się unoszą.1