Finansowy Elementarz

„Finansowy Elementarz”

Dzisiaj 07.11.2022r. w przedszkolu odbyły się warsztaty w ramach projektu ,,Finansowy Elementarz”.

Finansowy Elementarz to autorski program edukacji finansowej przedszkolaków realizowany przez Fundację Banku Millennium pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Rzecznika Praw Dziecka. Jego celem jest wyjaśnienie najmłodszym, poprzez zabawę, podstawowych pojęć z zakresu finansów. Podczas warsztatów dzieci uczą się czym są pieniądze, skąd się biorą i jaka jest ich wartość, do czego służy bankomat i karta kredytowa, czym różni się potrzeba od zachcianki i dlaczego warto oszczędzać.