Urocze, słodkie i do przytulania. Właśnie takie są pluszowe misie.

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.
To niezwykłe święto uczczono w Przedszkolu. Przedszkolaki ze wszystkich grup w naszym przedszkolu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem – misiem, maskotką. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, znane i lubiane misie, rozwiązywały zagadki muzyczne o misiach z bajek, bawiły się przy piosenkach misiowych.
Dla wychowanków przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce oraz „złotą aleję z misiami - balonami”. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe święto zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.