"Bal jesienny"

Bal jesienny.

„Idzie Jesień cicho, przez jesienny las
I na wszystko rzuca kolorowy czar.
W ręku trzyma koszyk, w nim ukryty skarb.
Idzie Jesień szybko, bo już balu czas,
Dzieci tu czekają, a gość rzuca czar...”

Mimo, iż opadają liście i jest chłodno, jesienią wcale nie musi być smutno… Jesień mieni się przecież różnobarwnymi kolorami i jesienią też można bawić się na balu. Mimo że to nie karnawał, w naszym przedszkolu 25 października 2022r. odbył się Bal Jesienny. Dzieci z każdej grupy zaśpiewały jesienne piosenki, turlały dynię, pokonały slalom z ziemniakiem. W czasie balu rozwiązywały „Jesienne zagadki – owocowe i warzywne”, próbowały jesiennych warzyw i owoców oraz tańczyły taniec liści. Wszyscy bawili się wspaniale w jesiennym nastroju. Ten dzień był kolorowy, wesoły i pełen pozytywnych wrażeń.

1 Dzieci na tle jesiennych drzew.
2 Dzieci naśladują do jesiennej piosenki.
Improwizacja ruchowa - jesienna gimnastyka.
4 Dziewczynka i chłopczyk pokonują tor z  ziemniakiem.
5 Dziewczynka turla dynię.
6 Dzieci rozwiązują zagadki o owocach i warzywach.
7 Dyplom dla grupy. Chłpoczyk prezentuje dyplom za udział w balu jesiennym.